Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

    rafiki, ty nie wiesz , wywalić go z forum

    a i pochwale się modem o którym zawsze zapominam a jest najlepszejszy :szeroki_usmiech

    klucz do garażu ( mam ciemno jak w d...e wiec bardzo przydatne ) a coś przypomina ?

    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

    ................................

  • #2
    Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

    Słuchajcie,
    Właśnie procesuję przegląd, sporo osób na pewno będzie zainteresowana kosztami drugiego przeglądu przy 60kkm. Mnie osobiście ceny zaskoczyły - jakie są Wasze przygody?
    Cennikowo ponad 1400 zł zaśpiewali. (poniżej w zaokrągleniu ceny)
    - Wymiana filtra powietrza - 100 PLN
    - wymiana filtra kabinowego - 120 PLN
    - przegląd - 280 PLN
    - olej - 450 PLN
    - i najlepsze - świece z wymianą - 400 PLN
    Także jest ogień. Polecam: olej, filtr oleju, filtr kabinowy, filtr powietrza kupić sobie samemu.

    Komentarz


    • #3
      to są ceny za robociznę?!
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Napisz do innych serwisow, nawet odleglejszych - niech podadza swoja cene. Z tego co ja widze to w VW sa spore roznice nawet jezeli chodzi o cene i montaz akcesoriow.

        Komentarz


        • #5
          hitchhiker, jezeli sciagaja 100pln za wymiane filtra powietrza to lekko przeginaja.. O ile dobrze pamietam spod maski O3 to to kwestia paru srubek i max 10minut roboty, a i to pewnie popijajac piwko.. Jezeli z czesciami, to i tak by wychodziło ze filtr kolo 50PLN i tyle samo robota :shock:

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • #6
            krzyzakp, Standard. Ja nigdy nie wymieniam filtrów powietrza i kabinowego na przeglądzie. Najciekawsze jest to, że kontrola ich stanów jest w przeglądzie, czyli koleś rozkręca i sprawdza czy są ok, czy nie. Czyli wystarczy, że założy nowy i żadnych kosztów nie ponosi. Ale nie, oni rozliczają to osobno. To jest paranoja. Jak pytałem się dlaczego tak drogo i nie jest to osobna usługa typu przyjeżdzam z ulicy i robię samą wymianę filtra, tylko przy okazji przeglądu, to gość ma to w du... i dalej swoje, nawet jak mówiłem, że kupie u nich filtry bo są tylko parenaście zł droższe, ale jak nie to wypad i wymieniam sam. :evil:
            Była O1 jest F2.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez krzynol
              to są ceny za robociznę?!
              niet - to ceny za komponenty + robocizna. Miałem napisać "na szczęście", ale to i tak niewiele zmienia...
              Na szczęście zgodzili się zrobić najpierw przegląd a po paru dniach jak dojadę ze świecami i filtrami to nie będą drugi raz robili przeglądu tylko w zrobią to w ramach dokończenia przeglądu.

              Komentarz


              • #8
                hitchhiker, Masz przedłużoną gwarancję, że wymieniasz świece ?? i musisz w ramach ich terminów ? Ja nie wymieniałem przy 58 tysiącach jak byłem na dużym przeglądzie mimo, że mówili że wypada. Sądzę, że oryginalne świece wytrzymają dużo dłużej więc wymienie je dopiero przy następnym jak będzie 70-73 tys km. Te ich terminy są na wyrost. :P
                Była O1 jest F2.

                Komentarz


                • #9
                  ASO śrubuje ceny pod floty - firma zapłaci, bo nie ma wyjścia, więc skoro jest okazja to czemu nie zarobić? Widać mają wystarczająco wielu klientów korporacyjnych więc walą ceny z kosmosu. Szkoda, bo "normalni" klienci na tym cierpią i uciekają z ASO, gdy tylko kończy się gwarancja.

                  Mnie już nic nie zdziwi po tym, jak kupowałem skodilaka i jakie były różnice w cenie u różnych dealerów :roll:

                  Komentarz


                  • #10
                    wszelkie kombinacje z czesciami poza aso itd to igranie z gwarnacja. Mialem na pdonosniku jak robilem w oplu chewroleta chyba aveo czy sparka. Autko zakupione w DE. Unas w PL zaledwie od miesiaca czy dwóch. Zabieramy sie za robote i skrzynia juz byla wyciagnieta i rozebrana a tu nagle doradca patrzy w papiery i co nie wymieniony olej przy chyba 45 tys km w skrzyni. Dzwoni do klienta co robimy bo auto nie podlega juz gwarancji na skrzynie. Nic nikogo nie interesuje ze nie wymienil serwis w DE czy gdzie tam. Bylo sprawdzic i pilnowac dokladnie auta. Przykro mi.
                    G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                    Komentarz


                    • #11
                      ASO waliło w bambuko i walić będzie. Jedynie co możemy to zminimalizowac straty. I tak jak ktoś jest klientem indywidualnym to jeździć na LL i co 30 tys., kupować filtry poza, a przynajmniej powietrza i kabinowy i samemu wymieniać. Dla mnie przebieg 30 tys km to serwis co dwa lata, więc w sumie na gwarancji to teoretycznie jeden przegląd lub żaden. Dwa to już od 4 roku zaczynają się zniżki w ASO i tak jest 10% na części i 10% na robocizne. Powyżej 6 lat jest to 20% części i 30% robocizna. A wtedy ASO zaczyna mieć ceny zbliżone do prywatnych warsztatów.
                      I tak ja np. w następnym przeglądzie zamierzam wymienić rozrząd i właśnie świece. Na rozrządzie jestem 100 zł w plecy, a na świecach 20 zł. Ale przy takiej zwyżce gotowy jestem zapłacić w ASO i mieć wpisane w książkę i w sumie jakąś tam gwarancje na usługę. :|
                      Była O1 jest F2.

                      Komentarz


                      • #12
                        sztab ludzi do utrzymania. Pan Heniu nie ma tylu u siebie poza tym ile warsztatow garazowych ma kase fiskalna a ile daje paragon za wykonana usluge. Niewielki procent. Nie dosc ze kantuje skarbowke to jeszcze w razie gwarnacji wypnie sie i nic nie zrobisz bo paragonu nie masz.
                        G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                        Komentarz


                        • #13
                          Panowie bez przesady, mnie przeglad na 30kk kosztował 500pln wraz z własnymi częsciami w ASO Skody Porshe w Rudzie Śląskiej (wymiana oleju Neste 0W40, fitra oleju, filtra powietrza, filtra kabinowego). Za samą robocizne ASO zgarneło połowę z tego. Czy to dużo?? Dla tych którzy liczą każdą złotówę pewnie tak, ale jak chcesz mieć wszystko wbite w komputer, książkę i fakturę taniej już nie będzie.
                          Kolega w stopce ma Katowice, nie widzę żadnego problemu by ten przegląd zrobić w Rudzie Śląskiej
                          JEST >>> O2FL by Lockin

                          BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                          BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                          BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                          BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lockin
                            Porshe
                            Porsche
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez lockin
                              Panowie bez przesady, mnie przeglad na 30kk kosztował 500pln wraz z własnymi częsciami w ASO Skody Porshe w Rudzie Śląskiej (wymiana oleju Neste 0W40, fitra oleju, filtra powietrza, filtra kabinowego). Za samą robocizne ASO zgarneło połowę z tego. Czy to dużo?? Dla tych którzy liczą każdą złotówę pewnie tak, ale jak chcesz mieć wszystko wbite w komputer, książkę i fakturę taniej już nie będzie.
                              Kolega w stopce ma Katowice, nie widzę żadnego problemu by ten przegląd zrobić w Rudzie Śląskiej
                              Zaskoczenie Kolego!
                              Właśnie piszę o Rudzie Śląskiej Pamiętaj, że pierwszy przegląd tańszy. Za niego też płaciłem i to wyraźnie mniej niż Ty.
                              Ciekawostka dla tych, którzy lubią ponad 400zł za świece z wymianą płacić - w Polsce obecnie te świece są niedostępne. Także płać i płacz - no chyba, że jak ja mieszkasz blisko czeskiej granicy Cena? ok. 38 pln/szt

                              [ Dodano: Wto 02 Gru, 14 10:59 ]
                              Zamieszczone przez Dig Dug
                              hitchhiker, Masz przedłużoną gwarancję, że wymieniasz świece ?? i musisz w ramach ich terminów ? Ja nie wymieniałem przy 58 tysiącach jak byłem na dużym przeglądzie mimo, że mówili że wypada. Sądzę, że oryginalne świece wytrzymają dużo dłużej więc wymienie je dopiero przy następnym jak będzie 70-73 tys km. Te ich terminy są na wyrost. :P
                              Nie mam przedłużonej. Ale nie widzę związku. Moją praktyką w każdym aucie jest wymiana świec co drugą wymianę oleju. Także każdy robi jak uważa za stosowne, bo jak widać racji jest wiele

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Dig Dug
                                Dwa to już od 4 roku zaczynają się zniżki w ASO i tak jest 10% na części i 10% na robocizne. Powyżej 6 lat jest to 20% części i 30% robocizna. A wtedy ASO zaczyna mieć ceny zbliżone do prywatnych warsztatów.
                                No nie jest tak do końca.
                                Ojciec oddał do Śliwki na przegląd 10 letnią Octavię 1.9TDI, a ja do Lemir`a swojego RS`a.
                                Stawka za roboczogodzinę:
                                Ślwika 120PLN, Lemir 170.
                                Wymiana filtra powietrza Śilwka 0,4 roboczogodzina, Lemir 0,1 roboczogodziny. Czyli ojca wymiana filtra wyszła 48PLN robocizna, a mnie 17PLN.
                                Olej półsyntetyk do ojca wyszedł (po rabatach chyba 25%) 252 PLN, a mnie ...syntetyk 257,60... bez komentarza.

                                Finalnie sam przegląd pod względem robocizny wyszedł tyle samo co mojego ojca: 187 PLN brutto.
                                robocizna obejmowała to samo w obu samochodach:
                                Wymiana filtra kabinowego,
                                Wymiana Filtra powietrza,
                                Wymiana oleju z filtrem i przeglądem.

                                Także, te "rabaciki" dla starszych samochodów też są fajnie "liczone" 8)

                                Kolejna sprawa, to obsługa... u Śliwki (K-ce) czuję się jak w filmie "Miś" i barze mlecznym z przykręconymi miskami do stołu i łyżkami na łańcuchach.
                                "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                Komentarz


                                • #17
                                  hitchhiker, Dwa lata temu robiłem przegląd (30kk/2 lata) w O2 Tour 1.4 80PS na oleju Long Life.
                                  W Rudzie zaśpiewali 770zł. W Bielsku zapłaciłem 440zł z rabatem powitalnym czy jakoś tak. obsługa bardzo miła. Kawa do woli i jeszcze ciastem poczęstowali.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    JacekRS, Jak zajedziesz i zostawisz im auto do przeglądu, to tak Cię wyliczą, żeby wyszedł przegląd zbliżony do tych 500 zł co mają na tablicy napisane. Czy będą rabaty czy nie. Poza tym, jak na poprzednim przeglądzie wymiana filtra była 0,1 godz, a ilość smaru do zamków 0,2 l to żądasz by takie ilości znalazły się na fakturze. Bo niby skąd ma być nagły wzrost ??
                                    Jak się człowiek daje, to oni chętnie Cię obskubią z kasy, a jak nie dasz się to kasa zostaje u Ciebie.
                                    Ja mam taką technike:
                                    Pytasz się ile przegląd kosztuje danego auta, a koleś mówi Ci kwotę przykładowo 500 zł, to pytasz czy to robocizna z częściami, a koleś, że tak. To wtedy pytasz się o rabaty, a nawet nie pytasz się o nie, tylko pytasz się ile będzie kosztowało przy zastosowaniu rabatu 20% części i 30% robocizna jaki przysługuje dla aut 6+. Wtedy koleś Ci wyliczy i kończysz rozmowe z 300 zł mówiąc to proszę to zapisać do komputera i umówić mnie na wtedy, a wtedy.
                                    I to tyle. A poza tym będziesz dzwonił każdego dnia i inne ceny Ci będa podawać. No i jak mają wolne terminy to są łagodniejsi i lepiej liczą, a jak są obłożeni to nie spuszczają tak łatwo. :|
                                    Była O1 jest F2.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dig Dug, sorry, ale ja czy mój ojciec wolimy zająć się swoją pracą i obowiązkami niż drobiazgowo tropić nieprawidłowości i wałki poszczególnych ASO... (co stety niestety widać jak wygląda i jak jesteśmy robieni w konia), ale nie zmienia to faktu, że na przykład gdybym ja czy ojciec tak podchodził do biznesu to byśmy stracili klientów jeden po drugim "ruchając ich" jak tylko się odwrócą. Faktury z dwóch różnych ASO po prostu wpadły mi w jednym dniu w ręce i po krótkiej analizie stwierdziłem "cóż za ironia losu". W tym momencie wiem, że ASO Śliwka K-ce straciło wieloletniego klienta w postaci mojego ojca, natomiast nie wykluczone, że Lemir DG zyskało, a jak wypadnie ich test... się zobaczy.
                                      "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Re: Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

                                        Zamieszczone przez hitchhiker
                                        Cennikowo ponad 1400 zł zaśpiewali.
                                        Fajnie że założyłeś temat o przeglądzie na 60kkm ale jeszcze fajniej byłoby temat zakończyć.
                                        Jesteś już po przeglądzie? Nie jesteś? Udało Ci się kupić te świece? Gdzie/za ile? Ile w końcu wyszedł przegląd?
                                        JEST >>> O2FL by Lockin

                                        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Re: Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

                                          Zamieszczone przez lockin
                                          Zamieszczone przez hitchhiker
                                          Cennikowo ponad 1400 zł zaśpiewali.
                                          Fajnie że założyłeś temat o przeglądzie na 60kkm ale jeszcze fajniej byłoby temat zakończyć.
                                          Jesteś już po przeglądzie? Nie jesteś? Udało Ci się kupić te świece? Gdzie/za ile? Ile w końcu wyszedł przegląd?
                                          Sorki
                                          Jasne, że po. Świece z ASO poprzez Náhradní díly Škoda, internetový obchod za ok. 35 zł/szt z odbiorem w Ostravie. Coś tam za odbiór trzeba było doliczyć itp.
                                          Olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy we własnym zakresie - także tutaj ceny każdy ma jakie sobie znajdzie.
                                          Usługa wyszła w ASO (jeśli mnie pamięć nie myli) 230 pln + chyba ze 110 zł za wymiany filtrów i świec brutto. Niby sama usługa preglądu przy 60kkmm jest droższa od pierwszego 30kkm.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Re: Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

                                            Zamieszczone przez hitchhiker
                                            Usługa wyszła w ASO (jeśli mnie pamięć nie myli) 230 pln + chyba ze 110 zł za wymiany filtrów i świec brutto. Niby sama usługa preglądu przy 60kkmm jest droższa od pierwszego 30kkm.
                                            Czyli wyszło jak pisałem wcześniej niewiele więcej jak przegląd na 30kkm jak się ma swoje graty (filtry, olej, świece). Gratuluje

                                            Dzięki też za linka, wychodzi że 1 świeca kosztuje 242 CZK czyli 38 PLN (oznaczenie 04E 905 601). Co ciekawe są to świece zarówno do 1.2TSI 63kW/77kW (CJZA, CJZB) jak i do 1.4TSI 103kW (CPVA, CHPA). Dodatkowo do 1.4TSI są jeszcze inne świece (04E 905 612) za 305 CZK. Wszystko w >>>LINKU CZESKIEGO ASO <<<

                                            Na tej stronce można sprawdzić wszystkie dostępne części do O3.
                                            Przykładowo rozrząd komplet do O3:
                                            - 1.2TSI >> 460 PLN <<
                                            - 1.4TSI >> 480 PLN <<
                                            JEST >>> O2FL by Lockin

                                            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

                                              Cześć, może to nie do końca na ten temat, ale wymieniam po świętach olej i filtr, Octa ma ponad 8kkm przebiegu także stwierdziłem że już czas spuścić to co zalali w fabryce.
                                              Olej mam własny Castrol Edge FST 5W30 4L filtr kupuje w ASO w sumie podliczyli mnie na 140zł na Sokratesa w Warszawie
                                              Wcześniej: F1 1.2 12V 64KM.
                                              Teraz: OIII 1.2TSI 85KM Szary metal, Ambition, Amazing.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Re: Rady na drugi przegląd przy 60kkm vs ceny ASO

                                                Zamieszczone przez prez7
                                                Olej mam własny Castrol Edge FST 5W30 4L filtr kupuje w ASO w sumie podliczyli mnie na 140zł na Sokratesa w Warszawie
                                                Gdybyś miał swój filtr byłoby połowe taniej. Fitr Mann/Knecht to ok. 30PLN.
                                                JEST >>> O2FL by Lockin

                                                BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                                                BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                                                BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                                                BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ja kupowałem tydzień temu filtry w ASO i za oleju zapłaciłem 34,85zł a powietrza 83,72zł.
                                                  Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                                  http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X